Informacje ze świata alkomatów

Limity alkoholu w Europie – czy Polska się wyroznia?

Wednesday, March 02, 2022
  Limity alkoholu w Europie – czy Polska się wyróżnia? Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w Europie nie jest na tym samym poziomie i różni się w zależności od konkretnego państwa. ... więcej»

Jak i kiedy kalibrować alkomat?

Tuesday, February 08, 2022
Jak przeprowadzić kalibrację alkomatu?  Jedną z kluczowych rzeczy, o których warto pamiętać przy zakupie alkomatu osobistego jest potrzeba regularnej kalibracji (wzorcowania) urządzen ... więcej»

Kalibracja alkomatu. Jak to zrobić i ile to kosztuje?

Sunday, January 30, 2022
Czy da się oszukać alkomat?  Alkomaty osobiste posiadają wiele zalet, wśród których najważniejszą jest skuteczność pomiaru. Należy jednak pamiętać, że nie są to urządzenia ca ... więcej»

Czym jest alkomat osobisty i jak go używać?

Wednesday, January 26, 2022
  Regularne korzystanie z alkomatu osobistego Może się to wydawać nie oczywiste, ale alkomatowi służy regularne używanie, np. raz na dwa tygodnie. Warto co jakiś dokonać nim pomiaru, na ... więcej»

Jaki alkomat będzie najlepszy dla mnie? Podpowiadamy

Friday, January 21, 2022
  Jaki alkomat najlepiej wybrać? Alkomaty osobiste w ostatnich latach zyskują na popularności. Wraz ze wzrostem świadomości społecznej na temat bezpiecznej jazdy, coraz większa licz ... więcej»

Czy da się oszukać alkomat?

Monday, January 17, 2022
Czy da się oszukać alkomat?Wokół tematu oszukania alkomatu albo jego nieprawidłowych wskazań narosło sporo mitów. Łatwo ocenić ich prawdziwość poznając zasady działania tych urządze ... więcej»

Czy alkomaty osobiste i policyjne wskazują dokładne dane?

Thursday, January 13, 2022
 Rozwój nauki i technologii w zdecydowany sposób wpływa na komfort naszego życia w wielu jego aspektach. Jeszcze niedawno, aby potwierdzić stan trzeźwości po spożyciu alkoholu, należ ... więcej»

Alkomaty policyjne czyli czego używa policja do kontroli trzeźwości?

Tuesday, January 11, 2022
  Alkomaty policyjne bez tajemnic Mimo szeroko zakrojonych akcji na polskich drogach oraz kampanii społecznych, liczba pijanych uczestników ruchu drogowego wciąż pozostaje na wysokim poziom ... więcej»

Jak przeliczać promile alkoholu we krwi?

Thursday, December 02, 2021
 Promile są najczęściej używaną jednostką miary określającą zawartość alkoholu we krwi. Ustawodawcy w większości krajów dopuszczają możliwość prowadzenia pojazdów po spoży ... więcej»

Promile alkoholu we krwi kierowcy – dopuszczalny poziom w Polsce

Thursday, July 22, 2021
Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem jest priorytetem, o który zadbać powinni wszyscy użytkownicy dróg. Poza kwestiami tak oczywistymi, jak poruszanie się w pełni sprawnym pojazd ... więcej»