AlcoSense Elite 3 alkomat

Zwycięzca testu grupowego AutoMoto w kategorii Najlepszy alkomat do 300 zł! “Można je polecić każdemu kierowcy, który szuka pewnego alkomatu w rozsądnej cenie.” AutoMoto Czerwiec 2020
Udostępnij:
Opis

“Podczas testu urządzenie udowodniło, że zapewnia dokładność zbliżoną do profesjonalnych alkomatów. Można je polecić każdemu kierowcy, który szuka pewnego alkomatu w rozsądnej cenie.”


AlcoSense Elite 3 alkomat półprzewodnikowy

  

Wielokrotnie nagradzana technologia

Zaprojektowany w Wielkiej Brytanii przez nagradzany zespół AlcoSense, AlcoSense ™ Elite 3 jest następcą cieszącego się dużym uznaniem modelu AlcoSense  ™ Elite 2 – najczęściej docenianego alkomatu w Wielkiej Brytanii (między innymi: najlepszy alkomat poniżej £100 w teście magazynu „What Car?”, zwycięzca testu porównawczego „Road Safety Analysis”, zwycięzca testów magazynów „Diesel Car” oraz „Fifth Gear”).

AlcoSense Elite 3

AlcoSense Elite 3

AlcoSense Elite 3 jest najlepszym ze wszystkich naszych alkomatów wyposażonych w nowoczesne czujniki półprzewodnikowe. Urządzenie zapewnia niezrównaną w swoim przedziale cenowym łatwość obsługi i dokładność. Bardziej zaawansowane są tylko urządzenia z czujnikami elektrochemicznymi, w tym modele Excel, Pro i Ultra. Porównanie modeli znajduje się tutaj.

Elite 3 w skrócie:

 • Następca wielokrotnie nagradzanego Elite 2
 • Wysokiej klasy czujnik półprzewodnikowy o powierzchni 28 mm2
 • Możliwość wyboru różnych limitów dopuszczalnego stężenia alkoholu
 • Pamięć ostatnich 9 wyników
 • Kolorowe komunikaty dostosowane do ustawionego limitu
 • Wynik testu do dwóch miejsc po przecinku (0,23 ‰BAC)
 • Wyniki w miligramach na litr (mg/L) lub w promilach (‰ BAC)

Szczegółowy i łatwy do zrozumienia wynik

AlcoSense ™ Elite 3 został zaprojektowany tak, by był jak najłatwiejszy w użyciu i mieścił się w dłoni. Aby aktywować alkomat, wystarczy go włączyć i odczekać aż urządzenie odliczy do zera podczas podgrzewania czujnika. Następnie na ekranie wyświetli się symbol gotowości do przeprowadzenia testu. By go wykonać wystarczy dmuchać w ustnik przez około 6 sekund, aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego. Kilka sekund później na ekranie wyświetli się wynik z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (0,01), dając pełną jasność co do zawartości alkoholu we krwi.

Elite 3 wykorzystuje system wyświetlania wyników oparty na kolorach świateł drogowych i ostrzega użytkownika, gdy jest na granicy wybranego limitu lub gdy go przekroczy. Przykłady ekranu poniżej.

ZIELONY

Odczyt poniżej 0.1‰ BAC spowoduje wyświetlenie komunikatu 0.00‰ BAC. Oznacza to, że stężenie alkoholu jest bardzo niskie lub zerowe.

ŻÓŁTY

Pomiar poniżej ustawionego limitu sprawia, że ekran zmienia kolor na żółty i pokazuje czytelny wynik.

CZERWONY

Gdy wynik testu jest zbliżony lub powyżej dopuszczalnego limitu pojawia się ostrzeżenie „Nie prowadź pojazdów!”

Możliwy do ustawienia dowolny limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w różnych krajach.

Najnowsza technologia czujników półprzewodnikowych

Wykorzystując najnowszą technologię budowy czujników półprzewodnikowych, Elite 3 wyposażono w wysokiej jakości sensor o powierzchni 28 mm2. Jest to ulepszona wersja czujnika, dostępnego w Wielkiej Brytanii alkomatu Elite 2  (między innymi: najlepszy alkomat poniżej £100 w teście magazynu „What Car?”, zwycięzca testu porównawczego „Road Safety Analysis”, zwycięzca testów magazynów „Diesel Car” oraz „Fifth Gear”).

30 percent more accurate

Elite 3 jest o 30% bardziej dokładny niż Elite 2. Co ważniejsze jest mniej podatny na obniżenie dokładności czujnika pomiędzy kalibracjami, poprawiając w ten sposób długoterminową dokładność alkomatu.6-cio sekundowe pobieranie próbki dla wiarygodnych wyników

AlcoSense Elite 3 ma wbudowane czujniki przepływu powietrza, które zapewniają dokładność alkomatu w zwyczajnym użytkowaniu, nie tylko w laboratorium. Najdokładniejszy pomiar trzeźwości uzyskuje się przez sprawdzenie stężenia alkoholu wydychanego w powietrzu z głębi płuc. Aby to osiągnąć należy przeprowadzić pomiar dopiero po wydmuchaniu 1,2 litra powietrza. Elite 3 nie mierzy objętości wydmuchiwanego powietrza (alkomaty Excel, Pro i Ultra mają taką funkcję), ale odmierza 6-sekundowy czas wydychania próbki. W przypadku przeciętnego człowieka wystarcza to, by pobrać próbkę z głębi płuc.

Jeśli wdmuchiwanie powietrza nie trwało wystarczająco długo, alkomat ostrzega o tym użytkownika i należy powtórzyć test. Konkurencyjne alkomaty w tym przedziale cenowym zazwyczaj pobierają próbki w czasie krótszym niż 4 sekundy i testują jedynie powietrze z gardła. Może to nieco ułatwić ich użytkowanie, ale znacznie zmniejsza dokładność.

Pamięć wyników

Dla wygody użytkownika Elite 3 zapisuje dziewięć ostatnich wyników testu, do których można łatwo uzyskać dostęp. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk historii z przodu alkomatu. Wyniki można przewijać ponownie klikając ten sam przycisk.

Zaprojektowany przez utytułowany zespół

Elite 3 to elegancki, kieszonkowy alkomat, który można dyskretnie przechowywać w dowolnym miejscu. Zaprojektowany w Wielkiej Brytanii przez nagradzany zespół projektowy AlcoSense Laboratories, ma to samo DNA co AlcoSense Excel (zwycięzca German Design Awards 2018) oraz AlcoSense Pro i Ultra (Red Dot International Product Design Award 2016). AlcoSense Laboratories zdobyło w niezależnych testach grupowych więcej wyróżnień i nagród niż jakakolwiek inna marka w Wielkiej Brytanii. Nagrody można zobaczyć, klikając tutaj.

AlcoSense Elite 3 Dimensions

Wymiary Elite 3 to zaledwie 110 mm (wysokość) na 51 mm (szerokość) na 20 mm (głębokość). Alkomat jest zasilany trzema bateriami AAA (zawartymi w zestawie), co oznacza, że ​​można go używać w dowolnym miejscu i czasie.

Automatyczne czyszczenie czujnika

Utrzymywanie czujnika alkomatu wolnego od utleniania i zanieczyszczeń jest niezbędne dla jego długoterminowej dokładności i pewności działania. AlcoSense Elite 3 automatycznie wykonuje czyszczenie czujnika po każdym użyciu i okresowo przeprowadza proces głębokiego czyszczenia. Pomaga to utrzymać go w jak najlepszym stanie przez cały okres użytkowania.

Przypomnienie o kalibracji

Elite 3 jest wyposażony w przypomnienie o potrzebie kalibracji po 12 miesiącach lub 300 testach. Pomaga to w pamiętaniu o ponownej kalibracji alkomatu, która zapewnia niezmienną dokładność urządzenia.

Niezawodny

Dzięki najnowszej technologii i innowacjom takim jak algorytm czujnika i jego automatyczna konserwacja, AlcoSense ™ Elite 3 może być używany wielokrotnie bez wpływu na dokładność pomiarów.

Dokładny

Każdy alkomat AlcoSense jest testowany trzy razy pod kątem dokładności przed opuszczeniem naszej fabryki. W rezultacie nasza kontrola jakości jest prawdopodobnie najlepsza w branży, co oznacza, że ​​mogą Państwo w 100% ufać naszym produktom. AlcoSense Elite 3 oferuje wiodącą w branży dokładność pomiaru. Po kalibracji wynosi ona - 0,00 ‰ BAC / + 0,20 ‰ BAC przy + 0,50 ‰ BAC , co jest niespotykane w tym przedziale cenowym. Jeśli potrzebują Państwo większej dokładności, prosimy rozważyć jeden z modeli AlcoSense z czujnikiem elektrochemicznym.

Nie ma na co czekać!

Częścią odpowiedzialnego spożywania alkoholu jest zrozumienie jego wpływu na organizm i pewność, kiedy możemy bezpiecznie prowadzić pojazd. AlcoSense ™ pomaga tę pewność uzyskać i eliminuje ryzyko prowadzenia w stanie nieświadomej nietrzeźwości. Nie zostawiaj tego przypadkowi, zamów już dziś.

Dane techniczne

Informacje dodatkowe

Odpowiedni dlaUżytkownika osobistego
WyróżnieniaAuto Express Hot Kit
CertyfikatyISO9001
Dokładność pomiaruTuż po kalibracji -0.00‰BAC/+0.20‰BAC przy 0.50‰BAC
Rodzaj czujnikaNowoczesny czujnik półprzewodnikowy
Rozmiar czujnika28 mm²
Policyjny rodowód sensoraNie
System próbkowania wydychanego powietrzapobieranie próbki
Ostrzeżenie NIE JEDŹ! gdy wynik testu jest w pobliżu limituTak
Ustawienie limitów w alkomacieDostępne limity 0.20‰BAC, 0.30‰BAC, 0.50‰BAC, 0.80‰BAC
Asystent pomiaru BlowCoach™Nie
Dodatkowe funkcjonalności ułatwiające użytkowanie alkomatuOstrzeżenie NIE JEDŹ!, gdy wynik jest blisko limitu, Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika, Przypomnienie o ponownej kalibracji urządzenia
Funkcjonalności zabezpieczające dokładność przeprowadzenia testuBadanie próbki powietrza
Jednostki miarymg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu), ‰BAC (alkohol we krwi)
Dokładność wskazaniaDo dwóch miejsc po przecinku 0,00
Maksymalny odczyt (‰BAC)4.0
Pamięć ostatnich pomiarów9 pomiarów
Rozmiar wyświetlacza (Przekątna)48mm
Typ wyświetlaczaThree Colour LCD
Typy ustników pasujące do urządzeniaUstniki do alkomatu
Ważność kalibracji12 miesięcy od przeprowadzenia pierwszego testu
Koszt rekalibracji urządzenia99.99 zł
Data ważnościNie
Wymiary urządzenia(H x W x D): 110 x 51 x 20 mm
Waga urządzenia112g (Including Batteries)
Zawartość pudełka1 alkomat, 3 baterie AAA, 6 ustników, Instrukcja obsługi
Okres gwarancji24 miesiące od daty zakupu; Możliwość przedłużenia gwarancji do 36 miesięcy od daty zakupu
EAN5060318910380
Recenzje i nagrody

Recenzje i nagrody

“Podczas testu urządzenie udowodniło, że zapewnia dokładność zbliżoną do profesjonalnych alkomatów. Można je polecić każdemu kierowcy, który szuka pewnego alkomatu w rozsądnej cenie.”


AlcoSense Elite 3 to alkomat, który jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki rozwiązaniom, które zastosował producent, będziemy mieli też pewność, że uchroni nas przed nieświadomym prowadzeniem samochodu z wyższą zawartością alkoholu w wydychanym powietrzu, niż moglibyśmy to przewidzieć.

Całość recenzji dostępna tutaj

 Do góry


Alkomat AlcoSense Elite 3 to nowoczesne, proste w obsłudze i wiarygodne urządzenie, które nieraz uchroni kierowców przed nieświadomym prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

Całość recenzji dostępna tutaj

 Do góry


The AlcoSense Elite 3 has been added to the Auto Express HOT KIT list.

4th March - 3rd April 2020


“easy to use, small enough to fit in the palm of your hand and gives an alcohol reading in seconds.”

Independent
26/02/2020

Click here for more info

Back to top


Fast Car AlcoSense Elite 3 Review

"Mighty impressive... for the money, it's the most accurate bit of kit in the world"

Fast Car Magazine
September 2020 Issue


"There is nothing I wouldn’t recommend about this product…  4.5 stars out of 5"

Read the full article here

Back to top"Police carried out breath tests on 6,312 (motorcyclists involved in an accident in 2018) and the failure rate was 3.5%...  Best to get one of these then."

March 2020

Back to top


Opinie klientów

Ocena 5.0/5 z 6 opinii klientów

Znakomity

przez Bemar, 03.10.2020

Długo szukałem odpowiedniego urządzenia za przystępną cenę, dającego pewność w tzw. "dniu po". Po zapoznaniu się z wieloma recenzjami wybór padł na Elite 3. Nie jest to może najtańsze urządzenie w swojej klasie ale według mnie warte tych pieniędzy. Obsługa intuicyjna, czytelny wyświetlacz, sygnalizacja kolorami, możliwość parametryzacji limitów z różnych krajów. Naprawdę warto!
Ocena
Dobry stosunek ceny do jakosci

przez kuba, 22.09.2020

Sprzęt zakupiłem z myślą o imprezie rodzinnej i odwiecznym problemie „dnia następnego”. Zawsze szukałem czegoś, co zaspokoi te potrzeby, jednak wyższe modele były jednak trochę za drogie. Ten jest bardzo dobrym złotym środkiem. Polecam dla użytkowników potrzebujących użyć alkomatu od święta dla swojego spokoju.
Ocena
Świetny sprzęt za rozsądne pieniądze

przez MarcinM., 24.08.2020

Bardzo dobrze wykonany produkt w atrakcyjnej cenie.
Zestaw w pełni wyposażony i dokładnie opisana instrukcja obsługi.
Alkomat dokładny, spełnia swoją funkcję w 100%.
Polecam !
Ocena
Pozytywna

przez Michał , 09.08.2020

Bardzo przydatny alkomat, dobra cena, zakupiony po sprawdzaniu różnych opinii, polecam.
Ocena
Alkomat wzbudzający zaufanie

przez kww24, 16.07.2020

Alkomat zakupiony po przeczytaniu wielu recenzji i przeczytaniu artykułu w Auto Moto, gdzie został zwycięzcą.
Jestem w stanie mu w pełni zaufać z w/w powodów, oraz wyników badań jakie przeprowadziliśmy ze znajomymi.
Sklep wywiązał się z obietnic, że towar przyjdzie przed "upojnym weekendem".
Zbieg okoliczności spowodował, że tego dnia zatrzymała mnie Policja i dumnie dmuchnąłem, wiedząc jaki będzie wynik, czyli oczywiście 0,00 bac.
Znajomi zbadali się również i tylko ja byłem zdolny do prowadzenia pojazdu, za co wdzięczny jestem produktowi Albo Sense :-)
Ocena
AlcoSense Elite 3 - Polecam, dobry wybór

przez Eryk, 14.07.2020

W tej kategorii cenowej nie znajdziecie nic lepszego. Polecam wszystkim zainteresowanym, bardzo dobry wybór.
Ocena
Raty

W przypadku zakupów za ponad 300 zł możecie Państwo rozłożyć je na raty, od trzech do nawet 36-ciu miesięcy.

 • Decyzja o przyznaniu kredytu i przez bank nastąpi w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.
 • Złożenie wniosku odbywa się przez internet, co sprawia, że cały proces jest szybki i dogodny dla Klienta.
 • Wniosek o kredyt możecie Państwo złożyc w mBanku lub Alior Banku -  decyzja nalezy do Państwa.

 

Jaki jest koszt zakupów na raty?
Aby sprawdzić koszt finansowania, zapraszamy do skorzystania z kalkulatora internetowego Alior Bank klikając tutaj (informacja pokaże się w nowym oknie). 

 

W jaki sposób można złożyc wniosek o zakupy na raty?

 1. Prosimy o wybranie produktów i dodanie ich do koszyka. Następnie prosimy nacisnąć przycisk "Kup teraz bezpiecznie".
 2. Prosimy o wybranie jako metody płatności Przelewy24,  a następnie prosimy przejść do strony płatności.
 3. Po otwarciu strony Przelewy24 prosimy wybrać Raty Alior Bank lub Raty mBank.
 4. Następnie prosimy o postępowanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 5. Kredyt zostanie Państwu przyznany w ciągu 15 minut. 

AlcoSense Elite 3 alkomat

Dostępność: Dispatched

249,99 zł