AlcoSense i Gumball 3000

Thursday, August 02, 2018


W niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. w Londynie rozpocznie się międzynarodowy rajd, podczas którego takie gwiazdy jak: raper Eve, DJ megastar Afrojack, brytyjski raper Wretch 32, amerykański weteran hip-hopowy Bun B i słynni youtuberzy oraz E-Gamers FaZe Clan i Clout Gang prowadzić będą najlepsze samochody nadzwyczajnych marek, takich jak Pagani, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Koenigsegg, Nissan, Apollo, AMG Mercedes, Jaguar, Bentley i Rolls Royce a także futurystyczne samochody koncepcyjne.
Rajd rozpocznie się na placu Covent Garden w Londynie i wieść bedzie przez Chantilly we Francji oraz Mediolan. Następne etapy rajdu odbędą się w Japonii. Wszystkie biorące w nim udział samochody zostaną przetransportowane drogą lotniczą z Włoch do Tokio. W tym roku Gumball 3000 będzie miał miejsce rownież w kraju kwitnącej wiśni.
 
W trakcie tego wydarzenia i podczas związanych z nim imprez, bezpieczeństwo będzie najważniejsze. Każdego ranka, wszyscy uczestnicy Gumball 3000 będą sprawdzać przy użyciu alkomatu AlcoSense Ultra, czy są zdolni do prowadzenia pojazdu, biorąc pod uwagę lokalne przepisy prawa ruchu drogowego. Każdy kierowca musi przejść test pomyślnie, bez względu na to, z jakim zaangazowaniem brał udział w imprezie poprzedniego wieczoru.
 
W tym roku Gumball 3000 odbędzie się w kilku krajach, gdzie dopuszczalne limity alkoholu we krwi znacznie różnią się od siebie, począwszy od  0,30 ‰ BAC w Japonii,
skończywszy na 0,80 ‰ BAC w Wielkiej Brytanii. AlcoSense Ultra jest wyposażony w wbudowaną bazę danych zawierającą listę limitów ponad 50 krajów. Wystarczy, że kierowca wybierze kraj w którym się znajduje, a alkomat automatycznie ustawi odpowiedni limit i ostrzeże o jego przekroczeniu i naruszeniu prawa o ruchu drogowym w danym miejscu. Jest niezwykle przydatna funkcjonalność urządzenia szczególnie podczas podróży między kontynentami.
 
Coroczny wyścig Gumball 3000 jest oglądany przez ponad milion fanów na żywo oraz ponad sto milionów osób w sześćdziesięciu krajach podczas transmisji w telewizji i internecie. Takie zainteresowanie wzbudza powiązany z rajdem festiwal koncertów, imprez na światowym poziomie oraz oczywiście spektakularne pokazy samochodów.
 
Maximillian Cooper, dyrektor generalny Gumball 3000 powiedział: "Ogromnie cieszymy się ze współpracy z AlcoSense. Gumball to czas świętowania i zabawy na najwyższym poziomie, jednakże bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. AlcoSense jest najbardziej zaufaną marką alkomatów osobistych i oczywiste było, że wybierzemy właśnie tę markę do współpracy przy naszym przedsięwzięciu".
 
Hunter Abbott, dyrektor zarządzający AlcoSense Laboratories, skomentował: "Jesteśmy zaszczyceni mogąc ponownie współpracować z Gumball, tym razem podczas dwudziestej rocznicy rajdu. Mający trzy tysiące kilometrów rajd rozpocznie się w Londynie 4 sierpnia, następnie przejedzie przez wspaniałą alpejską scenerię we Francji i we Włoszech zanim zacznie przemierzać spektakularną Japonię. Udział w rajdzie jest niespotykaną szansą do zaprezentowania możliwości AlcoSense Ultra poprzez sposobność używania różnych limitów w różnych krajach z dostępnej bazy danych urządzenia.
Kierowcy będą poddawani testom alkomatem każdego ranka przed następnym etapem rajdu, co pomoże zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Kierowcy otrzymają również podwójną paczkę AlcoSense NF do jednorazowego użycia, dzięki czemu będą przestrzegać prawa obowiązującego we Francji, podczas jej przemierzania.”
 
AlcoSense Ultra wykorzystuje profesjonalny sensor elektrochemiczny o powierzchni 200 mm2, taki sam jakie posiadają alkomaty policyjne w Wielkiej Brytanii, USA czy Europie. Dzięki temu model ten oferuje najwyższą dokładność, niezawodność i rzetelność na najwyższym poziomie. Alkomat wykorzystuje profesjonalny system pobierania próbek oddechu mierzący ciśnienie, natężenia przepływu i objętość wdmuchiwanego do niego  powietrza, co zapewnia, że mierzone jest tylko powietrze z głębi płuc co daje z kolei najdokładniejsze odczyty. Aby jeszcze bardziej  poprawić dokładność, odczyty są precyzyjnie dopasowane do temperatury.
 
AlcoSense Ultra pokazuje rzetelnie uzyskany wynik i podaje użytkownikowi informację, czy limit jest bliski przekroczenia, czy też jest już definitywnie przekroczony, ale to nie wszystko. Ten alkomat posiada funkcję, która pozwala mu przewidywać ile czasu minie do momentu całkowitego wytrzeżwienia. AlcoSense Ultra jest dostępny na stronie www.alcosense.pl za 999.99PLN z VAT.
 
Fundacja charytatywna Gumball 3000, założona została w 2013 roku i wspiera młodzież żyjącą w społecznościach o niskich dochodach, pomagając młodym ludziom na całym świecie w rozwoju i realizacji ich potencjału. Od tego czasu zebrano ponad dwa miliony dolarów i zainwestowano w rekreację, edukację i infrastrukturę, w tym projekty dla takich fundacji jak; Nelson Mandela Children’s Fund, Tony Hawk Foundation, Westway Trust, Laureus Sport for Good Foundation, Sir Simon Milton Foundation, When You Wish Upon A Star Support 4 Grenfell.
 
 
ZAKOŃCZENIE
 
Uwagi dla redaktorów
 
Wszystkie alkomaty mają określoną dokładność. AlcoSense Ultra posiada sprytne oprogramowanie, które eliminuje niedoszacowanie w odczytach. Zamiast tolerancji na poziomie +/- 0 10% oBAC, tolerancja AlcoSense Ultra wynosi + 0,07% oBAC. Oznacza to, że alkomat Ultra będzie dawał odczyty nieco zawyżone, jednak nigdy nie poda wartości zaniżonej.
 
Większość problemów podczas wykonywania testu alkomatem jest spowodowana albo zbyt mocnym, albo zbyt lekkim lub też niedostatecznie długim wdmuchiwaniem powietrza, co w przypadku niektórych alkomatów może to spowodować niedokładne wyniki. Model Ultra posiada funkcję zwaną asystentem pomiaru "BlowCoach". Pokazuje ona w czasie rzeczywistym na ekranie alkomatu informacje o tym, w jaki sposób dmucha osoba robiąca test. Jeśli wystąpią błędy przy oddaniu próbki, wbudowane w alkomat czujniki rozpoznają jaki błąd wystapił,  a na ekranie pojawiają się odpowiednie wskazówki pomagające skorygować pobieranie testu. AlcoSense BlowCoach znacznie przyśpiesza nauczenie się w jaki sposób należy korzystać z urządzenia, co znacznie poprawia łatwość jego obsługi.
 
Model AlcoSense Ultra daje możliwość ustawienia własnego, dowolnego limitu. Może to być na przykład połowa wartości obowiązującego w danym miejscu limitu. Wystarczy wybrać  "Limit" z menu głównego, aby dokonac takiej zmiany.
 
W odróżnieniu od innych konkurencyjnych marek, AlcoSense Ultra chroni również przed niedokładnością spowodowaną przez przeciążenie czujnika, które spowodowane jest wdmuchnięciem do alkomatu powietrza o bardzo wysokiej zawartości alkoholu. Zazwyczaj bywa to następstwem przeprowadzenia pomiaru tuż po wypiciu alkoholu, którego resztki wciąż znajdują się w jamie ustnej. W rezultacie zachodzi do przeciążenia czujnika, który przez jakiś czas może dawać błędne wyniki. Dla bezpieczeństwa użytkownika alkomat przechodzi w tryb uśpienia, blokując dokonywanie testów do chwili, gdy sensor znów zadziała prawidłowo.
 
AlcoSense Ultra posiada certyfikat ISO13485.
 
Uwaga: prawo we Francji wymaga dodatkowo, aby każdy kierowca miał w samochodzie dwa alkomaty chemiczne jednorazowego użytku AlcoSense NF, do użytku w obecności przedstawiciela francuskiej policji, jeśli tego zażąda.
  
W celu uzyskania dalszych informacji, w celu przeprowadzenia testu AlcoSense przy użyciu dowodowego alkomatu policyjnego wartego £13 000, w celu umówienia wywiadu z Hunterem Abbottem, dyrektorem zarządzającym firmą AlcoSense i uznanym brytyjskim kierowcą rajdowym, lub w celu uzyskania zdjęć o wysokiej rozdzielczości, prosimy o kontakt: sally@starfishpr.london lub julien @ starfishpr.london.
 
Aby uzyskać akredytację dla prasy na START na Covent Garden 5 sierpnia 10.00, prosimy o kontakt z Abena’em Mills: amills@gumball3000.com
 
 p> 

« Powrót