Alkomaty AlcoSense bezkonkurencyjne w teście magazynu Auto Moto.

Wednesday, June 13, 2018

Alkomaty AlcoSense bezkonkurencyjne w teście magazynu Auto Moto.

 

Alkomaty AlcoSense zwyciężyły w teście porównawczym alkomatów osobistych zorganizowanym przez miesięcznik Auto Moto (nr 7/2018), jednym z największych czasopism o tematyce motoryzacyjnej w Polsce.


>> Kliknij tutaj, aby przejść do strony produktu AlcoSense Excel <<

AlcoSense Excel zajął pierwsze miejsce w teście i otrzymał wyróżnienie redakcji. Natomiast AlcoSense Pro uplasował się na drugiej pozycji. Oba urządzenia zdobyły uznanie recenzentów ze względu na ich precyzję oraz funkcje, które zabezpieczają użytkownika przed niedoszacowanym odczytem:

Teoretyczne niemal wszystkie alkomaty przeszły test dokładności wskazań. W praktyce poza urządzeniami AlcoSense, nie gwarantują one jednak dokładności wskazań, ponieważ nie analizują objętości powietrza pobranego do badań.

Testom poddano sześć modeli alkomatów w cenach od 249 zł do 799 zł. Sprawdzanie urządzeń przeprowadzono przy użyciu profesjonalnej aparatury pomiarowej. Procedura testowa opierała się o metodologię zaczerpniętą z obowiązującego w Europie standardu alkomatów konsumenckich PK-EN16280.

Sprawdzono nie tylko dokładność odczytu alkomatów, ale również wpływ siły dmuchania, działanie czujnika objętości wdmuchiwanego powietrza oraz odporność na tzw. efekt pamięci. Jako punkt odniesienia służył alkomat dowodowy używany na komendach policji.

« Powrót